Pages Menu
Categories Menu

Pilka siatkowa

Pilka siatkowa

Pilka siatkowa

Piłka siatkowa jest jedną z bardziej popularnych dyscyplin sportowych w naszym kraju. Można zaryzykować stwierdzenie, że prawie na równi z piłką nożną. Dzieje się tak m.in. dzięki temu, że obie nasze reprezentacje – zarówno kobiet, jak i mężczyzn, osiągają duże sukcesy w Lidze Światowej. Prawie każdy z nas oglądał kiedyś jakiś mecz siatkówki.www.suszenie.com Wiele osób brało udział w takim meczu na żywo. Polska jest krajem, który nie odbiega od innych nie tylko poziomem Warszawa tory na urodziny gry, ale także ilością i jakością obiektów, w których można przeprowadzać rozgrywki.

Wiele ważnych turniejów odbywa się w naszym kraju regularnie. Jesteśmy gospodarzami dużych międzynarodowych imprez. Zawdzięczamy to m.in. temu, że mamy nowoczesne i duże obiekty sportowe – hale i stadiony. Piłka siatkowa najczęściej rozgrywana jest w zamkniętych halach. W meczu biorą udział dwie drużyny. W tradycyjnej piłce siatkowej mamy osobno drużyny męskie, a osobno damskie. Natomiast w piłce plażowej, która jest odmianą standardowej, zdarzają się drużyny mieszane. Podczas meczu siatkówki, na boisku każdej z drużyn, jest sześciu zawodników. Mecz trwa dopóki któraś z drużyn nie wygra trzech setów.

Maksymalnie jest to pięć setów. Set wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza uzyska 25 punktów z przewagą minimum dwóch. Siatkówka w ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością, a to z powodu sukcesów jakie osiągają nasze drużyny narodowe, a także ligowe. Na żadnym meczu rozgrywanym w kraju na stadionie nie ma pustych miejsc. Za granicą również naszym reprezentantom kibicuje licznie przybyła publiczność. Siatkówka jest sportem, w którym osiągamy tak duże sukcesy, ponieważ wiele osób ją trenuje. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, wiele osób uprawia ją amatorsko, ale wielu jest też takich, którzy decydują się na grę zawodową. W polskiej lidze jest wiele bardzo mocnych drużyn, które osiągają międzynarodowe sukcesy.

Nie zdarza się to często wśród drużyn ligowych w innych dyscyplinach sportowych. Chociaż zarówno reprezentacja kobiet, jak i mężczyzn, to bardzo dobre drużyny, zdarzają się im także porażki. Na ostatniej olimpiadzie drużyna mężczyzn nie wypadła najlepiej, dlatego zdecydowano o zmianie trenera. Jest to częste postępowanie w sporcie. Na stanowisku zostaje tylko ten, kto osiąga ze swoją drużyną sukcesy.

Wpis zawdzięczamy